Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale, skole, SFO, børnehave og vuggestue.

Vuggestue

Idomlundvej 23B
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5760
Mobil: 2572 6078
E-mail: Solkaer@holstebro.dk

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

Børnehave

Idomlundvej 23B
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5760
E-mail: Solkaer@holstebro.dk

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

SFO

Idomlundvej 27
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 2096 4379

Skole

Idomlundvej 27
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5750
E-mail: Idom-Raasted.Skole@Holstebro.dk

SFO

Tlf.: 2096 4379

Ledelse

Skoleleder

Karsten Kamstrup

Tlf.: 9611 5751
Mobil: 2573 5364
E-mail: Karsten.Kamstrup@holstebro.dk

Viceleder

Hanne Frederiksen

Mobil: 4047 4959
E-mail: Hanne.Hedegaard.Frederiksen@holstebro.dk

Administrativt personale

Skolesekretær

Kirsten Lauridsen
E-mail: kirsten.hald.lauridsen@holstebro.dk

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske

Elsebeth Næsgaard Jespersen
Mobil: 2420 5376

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Michael Lisbygd
Tlf.: 9748 5232
E-mail: michael.lisbygd@holstebro.dk