Kontakt og åbningstider

Her finder du kontaktoplysninger på ledelsen, det administrative personale, SFO, børnehave og vuggestue.

Idom-Råsted Skole

Idomlundvej 27
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5750
E-mail: Idom-Raasted.Skole@Holstebro.dk

EAN-nr.: 5798 0046 21547

CVR.: 2918 9927

Børnehaven Solkær

Idomlundvej 23B
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5760
E-mail: Solkaer@holstebro.dk

EAN-nr.: 579 800 462 2094

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

Vuggestuen Solkær

Idomlundvej 23B
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 5760
E-mail: Solkaer@holstebro.dk

EAN-nr.: 579 800 462 2094

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

Skolens ledelse

Skoleleder

Morten Mikkelsen
Tlf.: 9611 5751
Mobil: 2573 5364
E-mail: morten.mikkelsen@holstebro.dk

Viceleder

Thomas Johansen
Tlf.: 9611 5761
Mobil: 3026 5804
E-mail: thomas.johansen@holstebro.dk

Administrativt personale

Skolesekretær

Kirsten Lauridsen
E-mail: kirsten.hald.lauridsen@holstebro.dk

Sundhedspersonale

Sundhedsplejerske

Elsebeth Næsgaard Jespersen

Tale- og hørekonsulent

Lena Friffenfeldt

Teknisk personale

Teknisk serviceleder

Michael Lisbygd
Tlf.: 9748 5232
E-mail: michael.lisbygd@holstebro.dk

keyboard_arrow_up